Örgü Angora Şal Modeli Yapılışı (anlatımlı)

Örgü Angora Şal Modeli Yapılışı (anlatımlı)
24 Eylül 2013 tarihinde eklendi, 2.093 kez okundu.

örgü angora şal nasıl yapılır açıklamalı detaylı anlatım yapılışı sizlerle

Örgü işi maharetli ellerin çok özel bir tarz ile hazırladığı gerçekten etkileyici bir örgü angora şal modeli ile sizlerleyiz. Nako firması tarafından sunulan ve etkileyici yapısı sayesinde hemen hemen tüm kadınların ilgisini fazlasıyla üzerine çekebilecek olan bu harika şal, özellikle kış aylarında hazırlanmak istenen kombinlere ciddi anlamda kazançlar sağlayabilir. Eğer sizde kendiniz için özel bir şal hazırlamak istiyor ve bunun için farklı bir alternatif arıyorsanız sizler için seçtiğimiz aşağıdaki şala mutlaka yakından bir göz atmalı ve bu şalı kendiniz için hazırlamalısınız. Her köşesinde ayrı bir detayı barındıran bu harika ürün sizler için gerçekten harika bir seçenek olabilir düşüncesindeyim. Kendi el emeğinizi kullanarak rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bu ürünü kaçırmayın!

örgü angora şal modelleri

örgü angora şal modelleri

Model adı : KM-029 Angora Elite Trend Şal
Zorluk derecesi : Orta
İlgili şiş numaraları : 4
İlgili tığ numaraları : 2.5
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Düz-ters örgü, haraşo, yıldız örneği, 2+2 lastik örgü, zincir, trabzan, sık iğne.
Gerekli malzemeler : Angora Elite Trend 80806 (2 Yumak)
Mevsim : İlkbahar, Yaz

Yapılışı:

YILDIZ ÖRNEĞİ:

1.sıra: 1 kenar ilmeği, 1 düz, 3 ilmek beraber alınır, ilmeklerin içinden 3 ilmek çıkarılır, 1 düz, 3 ilmek beraber alınır, ilmeklerin içinden 3 ilmek çıkarılır…şeklinde 1 düz, 1 kenar ilmeğiyle sıra tamamlanır.

2.ve bütün arka sıralarda ilmekler ters örülür.

3.sıra: 1 kenar ilmeği, 3 düz, 3 ilmek beraber alınır, içinden 3 ilmek çıkarılır, 1 düz, 3 ilmek beraber alınır, içinden 3 ilmek çıkarılır, 1 düz…şeklinde sıra tamamlanır.

5.sıra: 1.sıradan itibaren örnek tekrar edilir.

ARKA:

97 ilmek başlanır, 2 diş haraşo örülüp, yıldız örneği uygulanır. Beden boyu 24 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

örgü angora şallar 2014

örgü angora şallar 2014

ÖN:

1 no.lu parça: 47 adet zincir çekilir, geri dönülür, 4.zincirden itibaren her zincir üzerine 1’er trabzan yapılır, üzerine 150 cm 1 no.lu diyagram uygulanıp, bitirilir.

2.no.lu parça: 17 ilmek başlanır. İlmekler; 4 ilmek haraşo, 13 ilmek yıldız örneği şeklinde dizilir. Örgü boyu 150 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

3.no.lu parça: 11 ilmek başlanır, 68 cm yıldız örneği örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. 2 adet örülür.

KOLLAR:

68 ilmek başlanır, 4 cm 2+2 lastik örülüp, yıldız örneği uygulanır. Kol boyu 9 cm de kol evi için her iki taraftan 3+2+5 defa 3’er+5’er ilmek kesilir. Kol boyu 17 cm de kalan 18 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

HAZIRLANIŞI:

Ön bedenlerin etek uçlarına 2 no.lu diyagram, arka beden etek ucuna 3 no.lu diyagram uygulanır. Beden şemasında gösterildiği yerlerden birbirlerine dikilerek bitirilir.

ŞEMA ANLATIM

şal şema 1

şal şema 1

şal şema 2

şal şema 2

şal şema 3

şal şema 3

Bir önceki yazımız olan Örgü Terlik Modeli ve Açıklamalı Yapılışı ( Anlatımlı ) başlıklı makalemizde örgü işi terlik, örgü terlik yapılışı ve terlik nasıl yapılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Kız bebekleri için örgü bebek elbisesi
Kız Bebeğiniz için Minnoş Elbise Modeli Yapılışı

2014 Kız bebekler için minnoş elbise modeli yapılışı (anlatımlı) Minik ve çok sevimli bebeklerimize bir hediye vermek ister misiniz? O...

Kapat