Örgü Bebek Yeleği yapılışı (resimli anlatım)

Örgü Bebek Yeleği yapılışı (resimli anlatım)
1 Mayıs 2012 tarihinde eklendi, 2.456 kez okundu.

örgü bebek yeleği modelleri ve yapılışları sizlerle hanımlar….

Geçen örgü modellerimizde sizlere bebek örgü modellerini sunmuştum. Bu makalemde ise örgü bebek yeleği modelleri nasıl yapılır nasıl bitirilir onları anlatacağım çocuklarını kış aylarının soğuklarından her anne korumak ister ama… pahalı olan yelekler yerine kendileri örmek ister işte bende örgü bebek yeleği yapmak isteyen bayanlarımız için bu örgü modelini sizlerle paylaşıyorum..

Modelin Yapılışı

110 ilmek ile yakadan başlanır. 3 sıra haroşo örülür. 7 ilmek haroşo,12 ilmek düz (ön için), şişe ip dola, 2 ilmek düz, tekrar şişe ilmek dola,12 ilmek düz(kol için),şişe ip dola, 2 ilmek düz, tekrar şişe ip dola, 28 ilmek düz (arka için), şişe ip dola, 2 düz, tekrar şişe ip dola, 12 ilmek düz (kol için), şişe ip dola, 2 ilmek düz, tekrar şişe ip dola, 12 ilmek düz (ön için), 7 ilmek haroşo şeklinde ilmekler ayrılır. (şişe ip dolamalar sadece ön yüzde yapılır) Bu şekilde 4cm düz örgü, 5cm modelli örgü, 3,5cm
düz örgü (kenarlardaki 7 ilmek sürekli haroşo örülür) ve son sıra haroşo örülür,kol için artırılarak örülen ilmekler bir seferde kapatılır.Kalan ilmeklerle (önler ve arka) 19cm modelli örgü örmeye devam edilir . Bütün ilmekler 3cm haroşo örülür. Kol ve beden kenarları tığ ile oyalanır.

Modelin yapılışı :
1.sıra : şişe ip dola,2 ilmek bir ör,1 ters, şişe ip dola,2 ilmek bir ör,1 ters şeklinde ilmekler bitirilir.
2.sıra : düzler düz, tersler ters örülecek.
3.sıra : 2 ilmek bir ör,şişe ip dola,1 ters,şeklinde örülür.
4.sıra : düzler düz örgü, tersler ters örgü örülecek.
5.sıra : 1.sıra gibi örülür.

Buradan Örgü bebek yeleği modellerine bakabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Şal Çeşitleri yeni başlıklı makalemizde şal çeşitleri ve modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
firkete-nasil-yapilir-12
Firkete işi şal nasıl yapılır? (resimli ve videolu anlatım)

firkete işi şal modeli nasıl yapılır resimli ve videolu anlatım... Merhaba bayanlar bilirsiniz ki diğer makalelerimizde sizlere firkete şal modellerini...

Kapat