Örgü İşi Askılı Çocuk Bluzu Örneği ve Yapılışı (Resimli Anlatım)

Örgü İşi Askılı Çocuk Bluzu Örneği ve Yapılışı (Resimli Anlatım)
26 Kasım 2012 tarihinde eklendi, 1.547 kez okundu.

örgü çocuk bluzu örneği modeli tasarımı nasıl yapılır hazırlanışı yapılışı resimli anlatım

Örgü işi yapan maharetli bir el tarafından gerçekten özenli bir çalışma neticesinde hazırlanan ve görünümü ile epey bir dikkat çekici olan “örgü işi askılı çocuk bluzu” ve yapılışı ile sizlerleyiz kızlar. Bebeğiniz için kendi el emeğinizi le rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bu özel parçayı yakından görmek ve hatta inceledikten sonra işlemek ister misiniz? Eğer cevabınız evet ise sizleri aşağıdaki özel fotoğrafa bakmaya ve anlatımı inceleyeme davet ediyorum. Rengi, üzerinde yer alan desenleri ve yapısı ile gerçekten etkileyici bir örnek olan bu özel bluzu çok beğeneceğinizi ve bu özel seçeneği değerlendireceğinizi düşünüyorum kızlar.

Çocuklarınız için önemli bir giyim alternatifi olabilecek bu özel seçenek örgü bluz, onları daha cici gösterecek diye düşünüyorum. Kızlar, bu örgü bluz tasarımını evlerinizde oturduğunuz yerden rahatlıkla hazırlayabilir ve bebeklerinize giydirebilirsiniz. Şimdi durmayın ve aşağıdaki özel tasarıma mutlaka bir göz atın diyorum…

Örgü İşi Askılı Çocuk Bluzu Örneği ve Yapılışı (Resimli Anlatım)


Malzemeler

Merserize İp
Tığ No. 3

Hazırlanışı

Lila iple 60 zincir çekilir. 3 zincir çekilir. 2 ilmeğe iki tane ikili trabzan yapılır. 2 zincir çekilip aynı yuvaya iki tane ikili trabzan yapılır. 5 ilmek atlanır. 6’ıncı ilmeğe aynı işlem uygulanır. Sıra sonuna kadar aynı şekilde devam edilir.

Yeşil iple, iki zincir çekilen yuvaya 3 tane ikili trabzan yapılır. 2 zincir çekilip aynı yuvaya 3 tane daha ikili trabzan yapılır. Takip eden yuvaya geçilir. Aynı işlem tekrarlanır. Bu şekilde 13 sıra örülür.

Aynı ölçüde 1 parça daha örülüp yanları dikilir, Askısı örülüp bluz tamamlanır.

Bir önceki yazımız olan Örgü Mutfak Aksesuarları Çok Şirinler! başlıklı makalemizde Örgü Mutfak Aksesuarları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
En şık gelin saçı modelleri
En modern gelin saçları

2013 En Modern Gelin Saçı Modelleri 2013 yılında evlenmeyi planlayanları bir heyecan sardı. Dolayısı ile tatlı telaş ve arayış başladı....

Kapat