Örgü İşi Harika Bir Çanta Modeli ve Açıklamalı Yapılışı

Örgü İşi Harika Bir Çanta Modeli ve Açıklamalı Yapılışı
7 Temmuz 2013 tarihinde eklendi, 1.821 kez okundu.

örgü çanta modeli nasıl yapılır detaylı anlatım yapılışı resimli sizlerle derya baykal çanta

Örgü çantayı seven ve kendisine özel bir örgü çanta modeli hazırlamak isteyen herkesi, aşağıdaki  değerli tasarımı yakından görmeye davet ediyoruz.  Örgü işi maharetli bir el tarafından çok özel detaylar kazandırılarak hazırlanan ve gerçekten çok hoş görüntüye sahip olan aşağıdaki örgü çanta, sizler için gerçekten harika bir seçenek olabilir. Kolaylıkla hazırlayıp, ortaya çıkartabileceğiniz bu ürün sayesinde kombinlerinize özel katkılar sağlayabilirsiniz. Hem rengi hem de özel kesimi sayesinde önemli bir şıklığa sahip bu harika çantayı kaçırmayın diyor ve sizleri bu ürünü yakından görmeye davet ediyoruz. Evlerinizde oturduğunuz yerden kendi el emeğinizi kullanarak hazırlayabileceğiniz bu ürün ile çok önemli bir çantaya sahip olabilirsiniz. Hadi gelin bu çantayı yakından görelim ve hep birlikte hazırlayalım!

derya baykal örgü çanta yapılışı

derya baykal örgü çanta yapılışı

Malzemeler

koton ip
tığ no 3
şifon kumaş
makas

Hazırlanışı

24 sıra hanım dilendi bey beğendi motifi örülür. Şifon kumaş 4 cm eninde şeritler halinde kesilir. Hanım dilendi bey beğendi motifinin köşeleri arasında kalan üçgenlere şifon şeritler geçirilir.

Karşılıklı iki kenar tığla sık iğne yaparak büzülür. 4 sıra sık iğne yapılır.

3.ncü kenar aynı şekilde sık iğne ile toplanır. 100 zincir çekilir, 4.ncü kenara geçilir. Son kenarda sık iğne ile toplanır. Bu şekilde saplar yapılmış olur. Saplar için çekilen 100 zincirde dahil olmak üzere 3 sıra sık iğne yapılır. İçine astar dikilip çanta tamamlanır.

 

Bir önceki yazımız olan Derya Baykal'dan Çok Hoş ÖRGÜ BOLERO ve Yapılışı başlıklı makalemizde derya baykal örgü bolero ve örgü bolero yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
örgü sandalet yapılışı
Örgü İşinden Yeni Çocuk Sandaleti ve Yapılışı

örgü çocuk sandaleti yapılışı nasıl yapılır örgü sandalet yapılışı açıklamalı anlatım Örgü işinden yapılan çok özel ve hoş bir tasarım...

Kapat