Örgü İşinden Yeni Çocuk Sandaleti ve Yapılışı

Örgü İşinden Yeni Çocuk Sandaleti ve Yapılışı
7 Temmuz 2013 tarihinde eklendi, 1.574 kez okundu.

örgü çocuk sandaleti yapılışı nasıl yapılır örgü sandalet yapılışı açıklamalı anlatım

Örgü işinden yapılan çok özel ve hoş bir tasarım ile sizlerleyiz. Kız çocuklarınız için hazırlayabileceğiniz bu harika örgü giyim ürünü, şıklığı ve rahatlık anlamında sağlayacağı avantajları ile sizler için gerçekten önemli bir alternatif olabilir. Kolaylıkla hazırlayabileceğiniz ve hazırlık sürecinde hiçbir şekilde zorlanmayacağınız bu örgü sandaleti kaçırmamanız gerekiyor. Derya Baykal’ın kişisel web sitesi üzerinde yer alan bu harika tasarım, Derya hanımın sunduğu diğer ürünler kadar şık ve gerçekten çok gösterişli. Evlerinizde oturduğunuz yerden rahatlıkla hazırlayabileceğiniz bu örgü tasarımı kaçırmayın diyor ve sizleri bu ürünü daha yakından görmeye davet ediyorum. İnanın bana bu ürünü hiçbir şekilde zorlanmadan kolaylıkla ortaya çıkartabilecek ve çocuklarınız için şık bir örgü giyim ürünü ortaya çıkartmış olacaksınız.

örgü sandalet yapılışı

örgü sandalet yapılışı

Malzemeler

koton ip
tığ no 3
yün iğnesi
makas

Hazırlanışı

20 zincir çekilir. Her ilmeğe tek batarak sıkiğne yapılır. Son ilmeğe 3 tane sıkiğne yapılıp dönülür. Tekrar her ilmeğe tek batarak sıkiğne yapılır. Bu şekilde dönüşlerde arttırarak 5 sıra sıkiğne yapılıp sandaletin tabanı oluşturulur. Arka ortasının sağında ve solunda 152er ilmek bırakılır. Pembe iple her ilmeğin alttan batıp üstten çıkarak sıkiğne yapılır. Taban süslemesi tamamlanır, geri kalan 30 ilmeğe tek batarak ikili trabzan yapılır. 2 sıra sonra, ön bandı için 14 zincir çekilir. Bütün ilmeklere tek batarak 3 sıra ikili trabzan yapılır.

Parmak arası için taban örgüsünün ilk başlangıç noktasına resimde görüldüğü gibi pembe ip sıkiğne ile sabitlenir. 20 zincir çekilir. Her iki kenarına sıkiğne yapılıp, ön banda dikilerek tutturulur. Bandın kenarına zincirle brit ilik yapılıp, düğme dikilerek sandalet tamamlanır.

Bir önceki yazımız olan DERYA BAYKAL'DAN Harika Örgü Bere ve Şapka Modelleri başlıklı makalemizde derya baykal örgü bere modelleri ve derya baykal örgü şapka modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Renkli kulak arkası dövmeleri
Kulak Arkası Dövme Modelleri

Kulak arkası dövme modelleri ve çeşitleri Kadınlar arasında en popüler olan dövme yerlerinden biri de kulak arkası. Özellikle kolay kamufle...

Kapat