Örgü “Kız Bebek Elbisesi” Modeli ve Yapılışı

Örgü “Kız Bebek Elbisesi” Modeli ve Yapılışı
3 Haziran 2014 tarihinde eklendi, 3.328 kez okundu.

Kız bebeği olan bayan arkadaşlarıma müjde bu yaz şirin kız bebeklerimiz için çok şık bir örgü elbise modelini sizlerle paylaşıyorum.

Pembe yeleğiyle ve çiçek desenli etek modeliyle hem çok şık hemde çok şirin olan bu bebeklerimizi mutlu etmek için bu modelimizi onlara örebilirsiniz. Kendi çocuğunuza örmek yerine yeğeninize veya arkadaşınızın çocuğuna örüp de hediye edebilirsiniz.

2014 yılının ilk yaz örgü kız bebek elbise modelini ve yapılışını en iyi anlatım ile bu makalemde bulabilirsiniz.  Örülüşü sizi hiç yormayacak olan bu modeli örmek çok kolay eğer çiçek desenli bir etek modeliniz yok ise başka desenlerde kullanabilirsiniz. Umarım modelimizi beğenir , yorumlarda bulunursunuz.

Örgü “Kız Bebek Elbisesi” Modeli ve Yapılışı

örgü kız bebek elbisesi modeli

Model adı : CM-030 Saten Elbise
Zorluk derecesi : Kolay
İlgili şiş numaraları : 4
İlgili tığ numaraları : 3
Yaş grubu : 18-24 Aylık
Örgü şekli : Düz-ters örgü, haraşo, pıtırcık oyası
Gerekli malzemeler : Saten 229 (1 yumak), 3 adet düğme, 4 adet çıtçıt, kumaş
Mevsim : İlkbahar-Yaz

Yapılışı:

ARKA + ÖN BEDENLER + KOLLAR

1- Yakadan 79 ilmek başlanır. 3 diş haraşo örülür. 2– İlmekler; ön beden için 7 haraşo, 8 düz, ön beden ve kol ilmek artışı için 1 dolama, 1 düz, 1 dolama, kol için 10 düz, kol ve arka beden ilmek artışı için 1 dolama, 1 düz, 1 dolama, arka beden için 25 düz, arka beden ve kol ilmek artışı için 1 dolama, 1 düz, 1 dolama, kol için 10 düz, kol ve ön beden ilmek artışı için 1 dolama, 1 düz, 1 dolama, 8 düz, 7 haraşo şeklinde dizilir. 3- Dolama yapılan yerlere 1 no.lu diyagram uygulanır. Aynı sırada 8 ilmek artırılmış olur. 4- Örgü boyu 9 cm de kol için oluşan ilmeklere 3 cm 2 no.lu diyagram uygulanıp bitirilir.  5- Beden için kalan ilmekler 2 sıra düz,  5 cm haraşo örülüp bitirilir.  6- Sol ön ortasında 3 cm arayla 3 adet ilik açılır. 7- Bitirilen taraftan pıtırcık oyası yapılarak toparlanır. 8- Alt kısmına kumaş ile etek dikilir. Ön ortasına 4 adet çıt çıt dikilir.

YAKA: Yaka etrafına pıtırcık oyası yapılır.

Bir önceki yazımız olan Örgü "Bebek Kazak Modeli ve Yapılışı" Çok GÜZEL başlıklı makalemizde 2014 örgü bebek, örgü bebek ve örgü bebek kazağı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Güzel Bolero Modelleri Tasarımları
Çok Şık “Yazlık Bolero Modelleri”

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte siz bayan arkadaşlarıma yazlık bolero modellerini paylaşmak ve biraz bahsetmek istiyorum. Yazın giydiğimiz sıfır kollu kıyafetlerin...

Kapat