Örgü “Moher Şal Modeli” ve Yapılışı ( 2014 )

Örgü “Moher Şal Modeli” ve Yapılışı ( 2014 )
23 Kasım 2013 tarihinde eklendi, 3.592 kez okundu.

Nako Moher Şal Modeli ve Yapılışı Anlatımlı Sizlerle…

Yıllardır, modası değişmeyen ve nako tasarımı olan moher şal modelleri, yeni yılda oldukça trend olacak parçalardan birisi olacak hiç kuşkusuz.  Bu makalemde sade renge ve çok şık örgü motiflerine sahip olan bir moher şal modelini ve nasıl yapıldığını paylaşıyorum.

2014 yılında trend olan örgü modellerini ve yapılışlarını sizlerle paylaşıyoruz ve paylaşmaya devam edeceğiz. Umarım bu modelimizi beğenir , yorumlarda bulunursunuz. Örecek olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin.

nako orgu moher sal modeli ve yapilisi

Model adı : KM-012 King Moher Şal
Zorluk derecesi : Zor
İlgili şiş numaraları : 5
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Düz-ters örgü, haraşo
Gerekli malzemeler : King Moher 4192 (2 yumak)
Mevsim : Sonbahar, Kış, İlkbahar

Yapılışı:

85 ilmek başlanır, 3 cm haraşo örülür.

1.sıra: her iki taraftan 7’şer ilmek beden boyunca haraşo örülürken, ortada kalan 71 ilmek; *1 dolama, 1 düz, 1 dolama, 4 haraşo *işaretinden tekrar edilerek dizilir, dolama yapılan ilmeklerle ilmek artışı sağlanır.

2.ve arka sıralarda dolama yapılan ilmekler ters örülürken, diğer ilmekler geldiği gibi örülür.

3…6.sıralar: her iki taraftaki 7 haraşodan sonra ortadaki ilmekler; 3 düz, 4 haraşo, 3 düz, 4 haraşo şeklinde örülür.

7.sıra: 7 haraşo, *1 dolama, 1 düz, 1 dolama, 1 düz, 1 dolama, 1 düz, 1 dolama, 4 haraşo *işaretinden tekrar edilir, 7 haraşo örülüp, sıra tamamlanır.

9.sıra: 7.sıra gibi örülürken, 4 haraşo örülen ilmeklerin her iki tarafındaki ilmek sayısı 15’e ulaşıncaya kadar dolama işlemlerine aynı şekilde devam edilir.

Sonraki sıradan itibaren 4’er haraşo örülen ilmeklerin her iki tarafında kalan  ilmeklere diyagram uygulanmaya başlanır. Şal boyu 56 cm de 4 cm haraşo örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Çok Güzel Örgü Bebek Hırkası Modeli ve Yapılışı ( 2014 ) başlıklı makalemizde 2014 bebek hırkası, bebek hırkası modelleri ve yapılışları ve örgü bebek hırkası modelleri anlatımlı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
orgu bebek hirkasi modeli ve yapilisi 2014
Çok Güzel Örgü Bebek Hırkası Modeli ve Yapılışı ( 2014 )

Minnoş Örgü Bebek Hırkası Modeli ve Yapılışı Anlatımlı Sizlerle... Kış aylarında bebeğinize çok güzel minnoş bir hırka örebilirsiniz.  Bu makalemde...

Kapat