Örgü “Saksı Kılıfı Modeli ve Yapılışı Anlatımlı”

Örgü “Saksı Kılıfı Modeli ve Yapılışı Anlatımlı”
29 Haziran 2014 tarihinde eklendi, 2.337 kez okundu.

 Sizlere yepyeni tasarımlarda örgü modelleri ve bu güzel örgü modellerinin anlatımlarını paylaşmaya devam ediyoruz ve devam edeceğiz. 2014 yılında birbirinden farklı tasarımlarda örgü dekorasyon modellerini ve bu dekorasyon modellerinin nasıl yapıldığını sizlere sunduk.

Bu makalemde sizlere örgü saksı kılıfı modeli ve yapılışını paylaşacağım. Evlerinde çiçek bakmayı seven ve hobi haline getiren bayan arkadaşlarım için ufak bir dekorasyon ile balkonlarındaki ve bahçelerindeki saksı modellerini çok şık bir hale getirebilirler.

2014 örgü saksı kılıfı modeli ve yapılışı anlatımlı sizlerle…

Örgü “Saksı Kılıfı Modeli ve Yapılışı Anlatımlı”

 


 

örgü saksı kılıfı modeli yapılışı

2. Görsel

örgü saksı kılıfı modeli

Model adı : ET-012 Pırlanta Saksı Kılıfı
Zorluk derecesi : Basit
İlgili tığ numaraları : 3
Örgü şekli : Zincir, sık iğne, trabzan
Gerekli malzemeler : Pırlanta 1986, 208, 3565, 2944, 300, 130, 6737 (1’er yumak ), saksı
Mevsim : 4 Mevsim

Yapılışı:

SAKSI KILIFI YAPILIŞI:

Renkler kullanılarak yapılır; 1.no.lu saksı yapılışı: 1– 52 adet zincir çekilerek birleştirilir, her zincir üzerine 1’er trabzan yapılarak 52 adet trabzan elde edilir. 2– Sonraki sıralarda trabzan üzerine trabzan yapılır. 3– 5. sıradan sonra her trabzan arasına 1’er zincir çekilip, örgü boyu 11 cm de bitirilir. 4– Renkler kullanılarak 10 trabzan arayla aşağıya doğru çapraz bir şekilde aralarına 2’şer zincir çekilerek sık iğne yapılıp çapraz çizgiler oluşturulur. 5- 2 no.lu saksı; 80 adet, 3.no.lu saksı; 88 adet, 4 no.lu saksı; 108 adet zincir çekilerek, üzerine 1 no.lu saksıda uygulanan aynı işlemler yapılarak, şemalarda gösterildiği ölçülerde bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Nako "Örgü Venüs Bluz Modeli ve Yapılışı" başlıklı makalemizde 2014 nako örgü bluz, 2014 örgü bluz anlatımlı ve nako örgü bluz hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
nako örgü venus bluz modeli yapılışı
Nako “Örgü Venüs Bluz Modeli ve Yapılışı”

Sizlere birbirinden güzel tasarımlarda örgü bluz modelleri ve nasıl yapıldıklarını paylaşmaya devam edeceğiz demiştik ve devam ediyoruz bu makalemde siz...

Kapat