Örgü Salaş Bluz Modeli ve Yapılışı ( anlatımlı )

Örgü Salaş Bluz Modeli ve Yapılışı ( anlatımlı )
19 Temmuz 2014 tarihinde eklendi, 2.687 kez okundu.

Örgü sevenler bayan arkadaşlarım bizim sitemizde örgü adına her şeyi rahatlıkla bulabilir ve yararlanabilir. 2014 yılının en çok beğenilen örgü dikiş nakış modellerini ve modellerinin yapılışlarını ve açıklamalarını kadinmelektir.com’ adresinden bulabilirler.

Geçtiğimiz yıllarda sizlere örgü bluz modellerinin her çeşitini paylaştık nako tasarımcılarının hazırlamış olduğu modellerin yapılışını ve şemalı anlatımını tüm makalelerimizde sizler ile buluşturduk. Bu makalemizde sizlere 2014 – 2015 örgü bluz modellerinden salaş bluz modelimizi paylaşacağız.

Yapılışını ve detaylı anlatımını bu makalemizde bulabilirsiniz. Umarım modelimizi beğenir, yorumlarda bulunursunuz.

Örgü Salaş Bluz Modeli ve Yapılışı ( anlatımlı )

örgü salaş bluz modelleri ve yapılışı

Model adı : KM-097 Lady Bluz
Zorluk derecesi : Orta
İlgili şiş numaraları : 4.5
Beden : 36-38
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Düz-ters örgü, 2+2 lastik örgü, haraşo, burgu modeli
Gerekli malzemeler : Lady 1729A (250 gr)
Mevsim : İlkbahar-Yaz

Yapılışı:

ARKA + ÖN:

1- Aynı şekilde ayrı ayrı örülür. 83 ilmek başlanır, 3 cm 2+2 lastik örülür. 2-İlmekler; 16 ters, 6 düz (2 no.lu diyagram uygulanır), 5 ters, 29 ilmek (1 no.lu diyagram uygulanır), 5 ters, 6 düz (2 no.lu diyagram uygulanır), 16 ters şeklinde dizilir. 3- 10 cm örülür, kol evi için her iki yan taraftan 39 defa her sırada 2 ilmek düz örülür, yanındaki 1’er ilmek kesilir. 4- Kol evinden sonra 24 cm de bitirilir.

KOLLAR:

1- 71 ilmek başlanır, 3 cm 2+2 lastik örülür. 2- İlmekler ortalanır ve ortadaki 9 ilmek ters örülürken, her iki tarafta kalan ilmeklere 1 no.lu diyagram uygulanır. 3- 3 cm örüldükten sonra her iki yan taraftan her sırada 13 defa 1’er ilmek artış yapılır, artırılan ilmekler ters örülür. 4- Kol boyu 8 cm de ortadaki 9 ters örülen ilmeğin ortasındaki 1 ilmek düz örülürken, bu düz ilmeğin her iki tarafından 1’er ilmek artış yapılır. 5- Ortadaki ilmeğin her iki tarafından, her düz sırada toplam 13 defa 1’er ilmek artış yapılır. 6– Kol boyu 16 cm de kol evi için her iki taraftan  her sırada 32 defa 1’er ilmek kesilir. 7- Kol boyu 20 cm de diyagram uygulanan ilmekler ters örülür, 21 cm de ilmekler ortadan ikiye ayrılır örgüye 2 parça şeklinde devam edilir. 8- Kol ortasından 40 defa her sırada 2 ilmek örülür yanındaki 1 ilmek kesilir. Kol boyu 36 cm de bitirilir.

YAKA: Yaka etrafından şişe 135 ilmek çıkarılır. 3 cm haraşo örülüp bitirilir.

Bir önceki yazımız olan Nako Siyah Renk " Örgü Bluz Modeli " ve Yapılışı başlıklı makalemizde bluz modelleri örgü, örgü bluz modelleri açıklamalı ve örgü bluz modelleri anlatımlı hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Güzel Yeni Perde Modelleri Fotoları
Perde Modelleri ve Dekorasyon Önerileri

Yeni yıllarda birbirinden harika kumaşlarda ve motiflerde çok perde modelleri gördük ve bu modelleri sizler ile paylaştık. Bu makalemizde 2014...

Kapat