Örgü Saten “Kırlent ve Puf Takımı Yapılışı” ( anlatımlı )

Örgü Saten “Kırlent ve Puf Takımı Yapılışı” ( anlatımlı )
21 Eylül 2014 tarihinde eklendi, 3.005 kez okundu.

Sizlere en güzel örgü dikiş nakış ürünlerini paylaşıyoruz ve paylaşmaya devam edeceğiz.

Bugünkü makalemde siz bayanlarımızı çok yakından ilgilendiren ve misafirlerimiz ile en fazla zaman geçirdiğimiz bahçe ve balkonlarımızın örgü dekorasyon tasarımlarını paylaşıyorum.

Sizlere satenden yapılma kırlent ve puf takımı modellerini paylaşacağım ve bu modellerin hangi iplikler ile ve hangi gerekli malzemeler ile yapıldığını da paylaşacağım.

Yapımı biraz zahmetli olan bu modellere ,  dikkatli takip ederek ve zamanınızın bir çoğununu harcayarak kavuşabilirsiniz.

2014 – 15 sezonunun en gözde örgü dikiş nakış ürünlerini ve yapılışlarını bizim sitemizden görebilir ve yapılışını öğrenebilirsiniz. Örecek olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin.

Örgü Saten “Kırlent ve Puf Takımı Yapılışı” ( anlatımlı )

örgü kırlent ve puf takımı yapılışı

Model adı : ET-016 Saten, Rekor Runner, Kırlent ve Puf
Zorluk derecesi : Orta
İlgili tığ numaraları : 3.5
Örgü şekli : Zincir, sık iğne, trabzan, kafes örgü
Gerekli malzemeler : Saten 3658, 215, 3565, 1206, 10157, 2961 (2’şer yumak) , 208 (3 yumak), Rekor 251( 3 yumak), Puf, Elyaf
Mevsim : 4 Mevsim

örgü kırlent ve puf yapılışı anlatımlı
Yapılışı:

RUNNER YAPILIŞI:

Motif yapılışı; 8 adet zincir çekilerek birleştirilir, oluşan yuvanın üzerine renkler kullanılarak 1 no.lu diyagram uygulanır. Toplam 53 adet yapılır. Runner için şemada gösterildiği şekilde motifler birbirine eklenir. Oluşan parçanın etrafına 208 renk no.lu iplikle 1. sıra; motiflerin aralarına 10’ar adet zincir çekilir. 2. sıra; zincirlerin üzerine 7’şer trabzan doldurulur. 3.ve 4. sıra; trabzan üzerine trabzan yapılarak bitirilir. 2 adet örülür.

KIRLENT YAPILIŞI:

1- Runnerda kullanılan motiflerden aynı şekilde 240 adet yapılır. 2- Kırlent şemasında gösterildiği şekilde birbirine eklenir. 3- Kırlentlerin arkasına kafes örgü yapılır. 4- Kordon yapılarak kırlentlerin arka tarafına dikilir, bağcık olarak kullanılır. 5- Toplam 4 adet yapılır.

PUF YAPILIŞI:

1- Rekor 251 renk no.lu iplikle 160 adet zincir çekilerek birleştirilir. Üzerine, puf alt kısım diyagramı uygulanarak bitirilir. 2- Kırlent ve runnerda kullanılan motiflerden renkler kullanılarak toplam 94 adet yapılır. 3- Puf motif şemasında gösterildiği şekilde 87 adet motif eklenerek bitirilir. 4-  Kalan 7 adet motif pufun yan taraflarına dikilir. 5- Çiçek motiflerinin arasına 3565 renk no.lu iplikle 2 no.lu diyagram uygulanarak 12 adet yaprak yapılıp, dikilir.

Bir önceki yazımız olan Örgü Ekmek Sepeti ve Nihale Yapılışı ( anlatımlı ) başlıklı makalemizde dekoratif örgüler hobi dünyası, örgü dekorasyon modelleri ve örgü dekoratif elişleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
örgü ekmek sepeti nihale
Örgü Ekmek Sepeti ve Nihale Yapılışı ( anlatımlı )

Örgüyü çok seven ve örgüsüz yaşayamayan, bayan arkadaşlarım için ve örgüye yeni başlayan, bayan dostlarım için bu makalemde, her zaman...

Kapat