Plaj Makyajı Nasıl Yapılır?

Plaj Makyajı Nasıl Yapılır?
10 Temmuz 2013 tarihinde eklendi, 1.457 kez okundu.

Plajlarda daha şık bir makyajla görünmenin yolları sizlerle…

Yaz ayları geldi ve plajlara dökülmeye başladık. Plajlarda daha güzel bir makyaj ile gözükmek istiyorsanız bu makalemdeki bilgilere mutlaka kulak verin hanımlar…  Birbirinden iyi usta güzellik uzmanlarının hazırlamış olduğu bu plaj makyajını çok beğeneceksiniz.

Plaja giderken cildi kapatan makyaj ürünleri kullanılmamalıdır. Ağır fondötenlerin, kapatıcıların ve pudraların uygulanmaması önerilir. Hafif renkli koruma faktörlü kremler uygulanabilir. Allık açık renkli ve hafif olarak kullanılabilir.

plaj makyaji modelleri

plaj makyaji modelleri

Gözlerde suya dayanıklı rimeller uygulanabilir ancak denize girildiğinde yine de çok sağlıklı olmayabilir. Bu nedenle renksiz, şeffaf rimeller tavsiye edilmektedir. İstenirse kaşlar belirginleştirilebilir.Dudaklarda ise koruma faktörü içeren nemlendiricili stikler kullanılır. Bu dudak stiklerinin renklileri de vardır. Tercihe göre seçilebilir. Sıcakla ve güneşle ruj bozulabileceğinden ötürü çok iyi görünüm vermeyebilir. Bu nedenle dudak koruyucuları tavsiye edilmektedir.

Suya dayanıklı makyaj ürünleri özel olarak üretilmektedir. Bu ürünler çok daha kalıcı ve suya dayanıklı özelliktedir. Denize veya havuza girildiğinde bozulup akmayan niteliklerde üretilir. Bu ürünler plaj makyajı için uygundur.

plaj makyaj ürünleri

plaj makyaj ürünleri

Suya dayanıklı rimeller ve rujlar en sık kullanılan ürünlerdir. Suya dayanıklı ürünlerin yapısı farklı olduğundan bunları temizlemek için de özel ürünler kullanılmaktadır.

Saçlara ve cilde sık sık nemlendirici ve güneş koruması içeren kremler uygulanmalıdır. Böylece yazı hem daha güzel hem daha sağlıklı geçirebilirsiniz.

mahmure

Bir önceki yazımız olan Doğal saç boyama yöntemleri başlıklı makalemizde Doğal saç boyama taktikleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
topuklu dantel ayakkabi modeli
Dantelli Ayakkabı Modelleri Çok Şıklar !

2013 Yeni tasarım dantelli ayakkabı modellerine bayılacaksınız. 2013 yılında dantel detayları neredeyse tüm kıyafetlerde ve aksesuarlarda karşımıza çıktı. Usta tasarımcılar...

Kapat