Püsküllü Panço Modeli ve Yapılışı ( 2014 )

Püsküllü Panço Modeli ve Yapılışı ( 2014 )
25 Ekim 2013 tarihinde eklendi, 2.384 kez okundu.

Püsküllü çok şık panço modeli ve yapılış açıklaması sizlerle…

Panço modelleri biz bayanların  en sevdiği örgü giyim kıyafetlerimizdendir.  Bu makalemde sizlere çok şık püskül motifli panço modeli ve bu modelin yapılışını paylaşıyorum. 2014 yılında çok şık bir pançoya sahip olmak istiyorsanız bu modele mutlaka bakmalısınız. Umarım modelimizi beğenir , yorumlarda bulunursunuz.  Yapacak olan bayan arkadaşlarıma şimdiden kolay gelsin.

örgü-panço-modelleri-2014

Model adı : Lame Panço
Zorluk derecesi : Kolay
İlgili şiş numaraları : 4
İlgili tığ numaraları : 3
Beden : 38
Yaş grubu : Yetişkin
Örgü şekli : Düz örgü, ters örgü, ikili pirinç, ajur modeli, ilmek kaydırma
Gerekli malzemeler : Lame 10390SE (3 Yumak), Kordon püskül
Mevsim : İlkbahar, Sonbahar

Yapılışı:

PANÇO YAPILIŞI:
118 ilmek başlanır. İlmekler; 18 ilmek 2 no.lu diyagram, 32 ilmek 1 no.lu diyagram, 18 ilmek 2 no.lu diyagram…şeklinde dizilir. Panço boyu 70 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. 2 adet yapılır, birbirine dikilir.

PÜSKÜL YAPILIŞI:
Panço kenarına 1 sık iğne yapılır, ilmek tığda 15 cm uzatılır, aynı yöne 22 defa döndürülür, ilmek tığdan çıkarılmadan döndürülen iplik 2’ye katlanarak kordon yapılır, panço kenarına sık iğne ile bağlantı yapılır, 2 zincir çekilir, 1 cm ara verilir, 1 sık iğne yapılır, tığdaki ilmek 15 cm uzatılır…şeklinde pançonun etrafına püskül yapılır.

panço şema 1

Bir önceki yazımız olan Örgü Etek Modeli ve Yapılışı ( 2014 ) başlıklı makalemizde 2014 Örgü etek modelleri ve yapılışları ve örgü etek modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
örgü etek modelleri ve yapılışları
Örgü Etek Modeli ve Yapılışı ( 2014 )

2014 - Örgü etek modeli ve açıklamalı anlatımı sizlerle... Yeni yılda örgü etek modelleri oldukça trend olacak bayanlar... Sizler dilerseniz...

Kapat