Renkli Örgü Bebek Hırkası Modeli ve Yapılışı ( 2014 )

Renkli Örgü Bebek Hırkası Modeli ve Yapılışı ( 2014 )
29 Ekim 2013 tarihinde eklendi, 2.454 kez okundu.

Renkli örgü bebek hırkası modeli ve yapılışı anlatımlı sizlerle…

Kış aylarında bebeğinize çok şirin örgü bere ve hırka örmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Bebeklerimizin o güzel yüzlerini mutlu etmek onlara sevgi göstermek her zaman biz annelerin en büyük görevidir.  2014 yılında bebeğinize bir hediye vermek istiyorsanız, onları soğuktan da koruyacak bir hediye vermelisiniz. Büyük fiyatlarda hediyeler almak yerine kendi elinizle öreceğiniz bir bere ya da hırka yapabilir, bebeklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Umarım sizlere paylaştığım modeli beğenir , yorumlarda bulunursunuz.

örgü-bebek-hırkası-modeli-ve-yapılışı

Model adı : CM-012 Baby Tweed Joyful Hırka
Zorluk derecesi : Orta
İlgili şiş numaraları : 4.5
Beden : 18 ay
Yaş grubu : 1-2 yaş
Örgü şekli : Düz-ters örgü, tekli pirinç

4 adet düğme

Gerekli malzemeler : Baby Tweed 35056 (2 yumak)
Mevsim : Sonbahar, Kış, İlkbahar

Yapılışı:

ARKA:

60 ilmek başlanır. İlmekler; *1dolama, 1 kesme, 3 ters, 1 düz, 2 ters, 1 düz, 2 ters, 1 düz, 3 ters, 1 kesme, 1 dolama, 1 düz *işaretinden tekrar edilerek dizilip, diyagram uygulanır. Beden boyu 20 cm de tekli pirinç örülmeye başlanırken, aynı sırada kol evi için her iki taraftan 3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 31 cm olduğunda yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 18 ilmek, beden boyu 33 cm de omuzlarda kalan 15’er ilmek bir defada kesilerek bitirilir.

ÖN:

43 ilmek başlanır. Ön ortasından 5 ilmek beden boyunca tekli pirinç örülürken, bedenlerdeki örnekler aynı şekilde uygulanır. Beden boyu 20 cm olduğunda kol evi için bir taraftan 3+2+1 ilmek kesilir. Beden boyu 25 cm örülerek yaka için ön ortasından 10+4+3+3+2 ilmek kesilir. Beden boyu 33 cm de omuzda kalan 15 ilmek bir defada kesilerek bitirilir. Diğer ön beden de aynı şekilde örülür. Sol ön bedende 4 cm arayla 4 adet ilik açılır.

KOLLAR:

36 ilmek başlanır, diyagram uygulanır. Kol boyu 10 cm de tekli pirinç örgüye geçilirken, aynı sırada her iki taraftan her sırada 8 defa 1’er ilmek artış yapılarak 52 ilmeğe ulaşılır. Kol boyu 18 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Diğer kol da aynı şekilde örülür.

YAKA:

Yaka etrafından şişe 76 ilmek çıkarılır, 4 cm 1+1 lastik örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir.

BERE:

76 ilmek başlanır, diyagram uygulanır. 10 cm örüldükten sonra tekli pirinç örülmeye başlanır. Bere boyu 17 cm de ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Tepesinden büzdürülerek dikilir.

 

örgü bebek hırkası modeli şeması

Bir önceki yazımız olan Turuncu Renk Örgü Kazak Modeli ve Yapılışı ( 2014 ) başlıklı makalemizde 2014 örgü kazak anlatımlı ve örgü kazak modelleri ve yapılışları hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
örgü-turuncu-kazak-modeli-ve-yapılışı
Turuncu Renk Örgü Kazak Modeli ve Yapılışı ( 2014 )

2014 - Turuncu renk örgü kazak modeli ve yapılış anlatımı sizlerle... Renkli tasarımlara sahip örgü modellerini sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz...

Kapat