Saç dökülmesini önleyin!

Saç dökülmesini önleyin!
1 Temmuz 2012 tarihinde eklendi, 1.504 kez okundu.

saç dökülmesi nasıl geçer nedenleri nelerdir nasıl önlerim sorularının cevaplarını buradan bulabilirsiniz bayanlar….

Daha genç yaştayım neden saçlarım dökülüyor derseniz tüm bilmek istediğiniz soruların cevabını bu makalemde bulabilirsiniz hanımlar,

Genellikle banyolardan sonra dökülen saçlarımız için çok güzel bir formül hazırladık artık saçlarını eskisi kadar fazla dökülmeyecek, saçlarınızın hem güzellik kazanacak hem dolgunluk saç dökülmelerinden ve saçınıza en iyi gelebilecek olan ğampuanları sizler için araştırdık ve sunmak istedik. En güzel saç hangi şampuan ile oluyor hangi şampuan benim saçıma göre bunun cevaplarını bu makalemde bulabilirsiniz.

Saçların beslenerek daha parlak ve sağlıklı olması için öncelikle beslenmemize dikkat etmeliyiz. Unutulmamalıdır ki saç yalnızca kökünden beslenebiliyor. Bu durumda alacağınız saç bakım ürünleriyle saçınızı içten değil, dıştan bir bakıma tabii tutmuş olacaksınız. Bu ürünler saçınızı dış etkilere karşı koruyarak, geçici bir parlaklık ve ivme kazandıracaktır. Ama kalıcı bir ışıldama istiyorsanız; dengeli beslenme ve vitamin alımı gerekli.

Saç dökülmesinin birçok nedeni olabilir. Eğer yardıma ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, öncelikle neden kaynaklandığını öğrenmeniz gerekiyor. Düzensiz ve az kalorili diyetlerin de saç dökülmesini tetiklediğini unutmayın! Saçlarınız için gereken vitamin, mineral ve protein dengesini korumaya özen gösterin.

Saç dökülmesi, hormonal ya da psikolojik sebeplerle de oluşan bir sorun. Eğer çözemeyeceğinize inanıyorsanız geciktirmeden bir dermatoloğa görünmenizde yarar var.

 

Bir önceki yazımız olan Boyun kireçlenmesi belirtileri başlıklı makalemizde boyun kireçlenmesi için ne yapmalıyım ve boyun kireçlenmesi nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Uzun Düz Saç Modeli
Modası Geçmeyen Saç Modelleri

Modası hiç eskimeyen birbirinden güzel saç modelleri ve kesimleri sizlerle bayanlar... Uzun yıllardan beridir günümüze kadar modası hiç geçmeyen saç...

Kapat