Saçlara evde doğal nasıl bukle yapılır

Saçlara evde doğal nasıl bukle yapılır
11 Eylül 2012 tarihinde eklendi, 1.826 kez okundu.

Evde doğalca bukle yapmak artık memnun

Yeni yılımızda saçlara doğallık devam etmektedir. Artık sağlıksız ve yapay olan hiçbir şeyi hemen hemen sizler kullanmamaktadır. 2013 yılında en güzel saçlarına doğal dalgalarla bukle yaptırma zamanı geldi. Peki evde bukle nasıl mı yapılır hep beraber okuyalım.

Maşa ile daha belirgin dalgalar, fön ile de yumuşak dalgalar elde edebilirsiniz. Eğer saçınız çok yıpranmamış ise, su dalgası ve perma ile de istediğiniz buklelere uzun süreliğine sahip olabilirsiniz.

Saçları bu şekle sokarken aslında zahmetli hiçbir işlem uygulanmıyor. Saç hafif bir köpük yardımıyla kendi halinde kurutuluyor. Daha sonra ise görünen bölgedeki saçların uçlarına maşa ile şekil veriliyor. Burada saçın doğal görünmesi için maşayı kullanmak ve maşa hareketlerini doğru yönde yapmak çok önemli.

MAŞASIZ DOĞAL BUKLELER ELDE ETMEK İÇİN !

Saçınızı dalgalandırmak ve saçlarda doğal görünümlü bukleler elde etmek istiyorsanız, nemli saçınızdan tutamlar alarak, elinizle yuvarlayın ve küçük toplar haline getirin. Ardından bir bez ya da kurdele parçasıyla bağlayarak, iyice sağlamlaştırın. Daha güçlü sonuç elde etmek isteyenler sprey, köpük ya da jöle kullanabilirler. Kuruduktan sonra saçlarınızı açın ve öne atarak, parmaklarınızla hacim verin. Tarama yapmayın.

Püf noktaları

– Nemli ortamlarda saçınız istemediğiniz şekilde kıvrılıyor mu? Gündüz kremleri gibi derinlemesine işleyen bir saç serumu kullanın. Bukleleri ağırlaştıran yağlı ürünlerden ise kaçının.

– Kıvırcıklarınız düzensiz mi? Asi buklelerinizi “styling” yani şekillendirme ürünleriyle uysallaştırabilirsiniz.

– Kıvırcıklarınız havalı değil mi? Düzleştirici bir jel yardımıyla saçınızdaki kırıkları düzeltebilirsiniz.

Ayrıca bigosu bulunmayan fönleri hiçbir zaman kullanmayın. Bu tip fönler kıvırcık saçların tüm esnekliğini yok eder. Bigoyla kurutulan saçlarda ise bukleler ve dalgalar iyice ortaya çıkar, çok havalı görünürler.

Saçınız hafif nemli olmalı ve saçınıza biraz jöle ya da köpük sıkmalısınız daha sonra kağıt ya da beze sardığınız saçı sabah ağarak hafifçe elinizle dağıtmalısınız. Böylece saçlarınızda doğal dalgalar oluşacak ve kolayca şekil alacak.

Bir önceki yazımız olan Vücuttaki toksinleri atmak için ne yapmalı başlıklı makalemizde Vücuttaki toksinleri atmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
vücuttaki toksinlerden kurtulma yolları
Vücuttaki toksinleri atmak için ne yapmalı

vücuttaki toksinlerden kurtulma yolları.. Vücudunuzda biriken toksinlerden kurtulmanız, kilo vermenizi kolaylaştırır. Bunun için sauna, masaj ve detoks banyosundan yararlanın ve...

Kapat