Sonbaharda Grip Salgınına Dikkat !

Sonbaharda Grip Salgınına Dikkat !
28 Eylül 2012 tarihinde eklendi, 1.332 kez okundu.

 sonbahar grip nasıl olur nasıl tedavi edilir nasıl geçer grip için bitkisel öneriler

Mevsim değişikliği ile birlikte ortaya çıkması muhtemel rahatsızlıklar içerisinde “grip” belki de en başı çekenler içerisinde yer alır. Oluşması ile birlikte bizlere gerçekten zor anlar yaşatabilen ve fazlasıyla can sıkan “grip” ise özel yöntemler ile bertaraf edilebiliyor hanımlar. Eğer sonbahar aylarına giriş yaptığımız şu günlerde sizlerde grip nedeniyle zor anlar yaşıyorsanız aşağıdaki özel yöntemlerimize mutlaka ama mutlaka bir göz atmalısınız.

Şu sıralar inanılmaz derecede bir grip salgını yaşanıyor. Mevsim geçişlerin de en sık görülen hastalıkların başında gelen grip aslında küçümsenmeyecek bir hastalık.

Grip bulaşıcı bir hastalık olduğu için mutlaka önlem alınmalı ve vakit kaybetmeden en yakın bir sağlık kuruluşuna giderek grip için gerekli ilaçlar alınmalıdır. Vücut direncinin en düşük olduğu zamanı kollayan grip virüsü bazen yakaladığı kişiyi günlerce yatağa bağlı bırakabilir.

Gribe yakalanmış kişi iyileşmek adına neler yapmalı, hangi içecekler gribe iyi gelir ?

Grip konusunda birçok bilimsel olmayan fakat iyi sonuçlar alınan yöntemler vardır. Grip olan kişinin portakal limon gibi içinde C vitamini olan besinler tüketmesi grip hastalığının vücutta kalma süresini azaltmaktadır.

Grip solunum yoluyla bulaşan bir hastalıktır. Bu yüzden grip olmuş birisinin yanında uzun süre durmak, onun kullandığı eşyaları kullanmak ve gripli kişi ile tokalaşmaktan uzak durmamız gerekir.

Grip olan kişide burun akıntısı da sıkça görülür. Burunu akan ve grip olan kişi mutlaka istirahat alıp dinlenmesi gerekir. Grip kendi kendiliğine geçen bir hastalık değildir. Bu yüzden mutlaka doktor kontrolünde ilaç tedavisi alınması gerekir.

Grip maalesef insanların pek önemsemediği hastalık guruplarından birisidir. Her yıl gribin yol açtığı hastalıklar yüzüne birçok insan ölmektedir. Grip ilerlerse kişide bronşit ve zatüre gibi tehlikeli hastalıklara dönebilir. Bu yüzden grip ciddiye alınması gereken hastalıklardan birisidir.

Bir önceki yazımız olan Zinde kalmak için beslenme önerileri başlıklı makalemizde Zinde kalmak için hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Gençleştirici Yosun Maskesi
Gençleştirici Yosun Maskesi

gençleşmek için özel yöntemler bilgiler tüyolar doğal maskeler Genç kalmak veya yaşlılık izlerini artık yok etmek isteyen kadın arkadaşlarımıza çok...

Kapat