Tığ işi örgü teknikleri nasıl yapılır?

Tığ işi örgü teknikleri nasıl yapılır?
19 Şubat 2012 tarihinde eklendi, 1.943 kez okundu.

tığ işi örgü teknikleri nasıl yapılır, detaylı, resimli ve örnekli anlatım

Tığ işi örgü tekniklerinin nasıl yapıldığına dair bilgileri, resimli ve yazılı şekilde detaylı bir anlatım ile sizlere sunuyoruz… Örgü teknikleri içerisinde belkide en fazla tercih edilenlerden bir tanesi olan tığ işi örgü tekniğini öğrenmek için aşağıdaki yazımıza bir göz atmanız gerekiyor. Tığ işi örgü tekniği resimine baktıktan ve hemen altındaki yazıyı okuduktan sonra, tığ işi örgü tekniğini öğrenebilirsiniz kızlar…

Trabzan nasıl örülür?

Tığ ile zincir nasıl çekilir ?

Tığ ile zincir çekme yapılışı : Resimde ki gibi ip ile oluşturduğumuz yuvarlaktan şişimize ip dolayıp çıkma , dolayıp çıkma şeklinde olur.

Tığ ile sık iğne nasıl yapılır ?

Tığ ile sık iğne yapılışı : İpimizi şekildeki gibi ilmeğe batırıp ip doluyoruz ve tek seferde iki ilmektende çıkıyoruz.

Tığ ile trabzan nasıl yapılır ?

Tığ ile trabzan yapılışı : İlmeğimize batmadan önce tığımıza ip doluyoruz batıyoruz tekrar ip doluyoruz ve çıkıyoruz.(Tığımızda 3 ilmek olmalı).Daha sonra ise tığımıza ip dolayıp tek seferde tüm ilmeklerden çıkıyoruz.

Tığ ile ikili trabzan  nasıl yapılır ?

Tığ ile ikili trabzan yapılışı : İlmeğimize batmadan önce tığımıza ip doluyoruz batıyoruz tekrar ip doluyoruz ve çıkıyoruz.(Tığımızda 3 ilmek olmalı) Daha sonra tığımıza ip doluyoruz ve ilmekteki üç ipimizin önce ikisinden sonra hepsinden çıkıyoruz.

Tığ ile üçlü trabzan nasıl yapılır ?

Tığ ile üçlü trabzan yapılışı : İlmeğimize batmadan önce tığımıza iki defa ip doluyoruz batıyoruz tekrar ip doluyoruz ve çıkıyoruz.(Tığımızda 4 ilmek olmalı ).Daha sonra ise tığımıza yine ip dolayı 4 ilmeğin önce ikisinden (tığımızda üç ilmek olacak.) sonra diğer ikisinden Bu işlem sonunda tığımızda bu kez iki ilmek olacak.En sonda son iki ilmeğimizden çıkıyoruz.

Bir önceki yazımız olan Asimetrik kesim bebek yeleği ve yapılışı (detaylı anlatım) başlıklı makalemizde Asimetrik kesim bebek yeleği ve Asimetrik kesim bebek yeleği yapılışı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
Badem örgü tekniği nasıl yapılır?
Badem örgü tekniği nasıl yapılır? (detaylı anlatım)

Badem örgü tekniği nasıl yapılır, detaylı ve resimli anlatım sizlerle kızlar... Bu yazımızda badem örgü tekniği nasıl yapılır anlatıyoruz kızlar......

Kapat