Yağlı saçlar için ne yapmalı

Yağlı saçlar için ne yapmalı
1 Ağustos 2012 tarihinde eklendi, 1.561 kez okundu.

Yağlı saçlar için ne yapılmalı yağlı saçlar için en iyi şampuan hangisidir…

Bugünkü makalemde sizlere yağlı saçlar hakkında biraz bilgi vermek istedim hanımlar… Aslında yağlı saç diye bir şey yoktur, aslında saçlı deri yağlıdır ve bu yağ saçları da yağlandırır. Yağlı saçlardan nasıl kurtulurum diye dert etmeyin sizlere önerdiğim bu formüllerle yağlı saçlardan kurtulacaksınız ve yağlı saçların nasıl bakımı olmasını gerektiğini de öğreneceksiniz.

Saçlar neden yağlanır?

Yağlı saç diye bir şey yoktur, aslında saçlı deri yağlıdır ve bu yağ saçları da yağlandırır. Düz saçlı kişilerde saçlı deriden salgılanan yağ gün içinde saçlara hızla yayılır, fakat çok kıvırcık saçlı kişilerde yağ saçlara doğru az yayılır. Daha çok düz saçlı olan Asya ırkında saçlar genellikle düz olduğundan yağlanma problemi daha sık iken, zencilerin saçları daha kıvırcık olduğundan çoğunlukla kurudur.

Yağlı saçlar nasıl tedavi edilmelidir?

Özellikle yağlı saç derisinin, sağlığını kazanması için kullanılacak şampuanın çok dikkatli seçilmesi gerekir. Yağlı saçı tedavi etmenin yolu saçlı derideki yağı uzaklaştırmaktır.
Yağlı saçlar için kullanılan şampuanlar, yağı arıtmak için ağır surfaktanlar içerirler. Surfaktanlar yağı ve sudaki kiri uzaklaştırırlar.

Saçlar ne sıklıkla yıkanmalıdır?

Bir çok kişi şampuanların saçlı deriyi değil saçları yıkadığını düşünmektedir. Aslında şampuanlar saçlı deriyi temizlemek ve saçın sağlığını korumak için üretilmişlerdir. Bu nedenle şampuan seçimi saçlı deriye göre yapılmalıdır.

Yağlı saçın çok sık yıkanması, aslında saç derisindeki yağ hücrelerinin daha fazla çalışmasına , bu da daha fazla yağlanmaya neden olabilir . Aşırı yağ salgısı olan saçlar bir günde , hatta birkaç saatte yağlanabilir. Ama kesinlikle saçlar günde bir den fazla yıkanmamalı, hatta yıkama sıklığı gün aşıya çekilmeye çalışılmalıdır. Saçlarınızı her gün yıkayacaksanız her gün kullanılan çok yumuşak bir şampuanla birlikte; haftada bir kullanmak üzere derin temizleyici özelliği olan bir şampuan kullanmalısınız.

 

Bir önceki yazımız olan Bronzlaştırıcı Bitkisel Yağ Karışımı başlıklı makalemizde Bronzlaştırıcı Bitkisel Yağ hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Önceki yazıyı okuyun:
julia roberts
Ünlülerin Cilt Bakım Maskeleri

Ekranlarda gördüğümüz ve güzelliklerini hayranlıkla izlediğimiz ünlüler, ciltlerini hangi yöntemler ile koruyorlar ve dillere destan güzelliklerini nasıl sabitliyorlar hiç merak...

Kapat